Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Kampania Realnie Odpowiedzialnie

Kampania Realnie Odpowiedzialnie

W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego ,,Re@lnie Odpowiedzialni”, który jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ,,Odłącz się - Połącz się” uczniowie klas 2-3 wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez koordynatora kampanii w naszej szkole p.Annę Kucharczyk. Podczas zajęć poszukiwali skojarzeń z ekranami i uświadamiali sobie jakie są zagrożenia wynikające z nadmiaru ich stosowania. Poruszyli także temat dotyczący uzaleźnień od ekranów i sposobów zapobieganie temu zagrożeniu.
Na zakończenie czekała ich podróż na magiczną, bezludną wyspę, na której nie ma prądu, nie działają telefony, tablety, nie ma lamp. Uczniowie pobudzali swoją wyobraźnie poszukując sposobów na aktywnie spędzony czas bez ekranów. Poniżej prezentujemy ich prace.