Egzotycznie w 2 c

W ramach tygodniowego bloku o zdrowym odżywianiu w klasie 2 c bardzo dużo się działo. Jednak zapewne najbardziej utkwi w pamięci nam dzień, kiedy to każdy uczeń przyniósł do klasy egzotyczny owoc i rozpoczęła się klasowa degustacja. Od wydawałoby się znanego ananasa do nieznanego smoczego owocu była długa droga fantastycznych smaków. Chyba nie było w klasie ucznia, który nie skusiłby się na małe co nieco, a niektórzy nawet bardzo się najedli :) Dzieci nie tylko poznawały smaki ale także uczyły się, jak należy obierać owoce i która część jest jadalna. Na koniec lekcji pozostał nam tylko kokos, bynajmniej nie z powodu braku apetytu uczniów :) co raczej z powodu narzędzi lub umiejętności, by go otworzyć:). Polecamy każdemu taką smaczną lekcję.
Dorota Mantur