Wycieczka klasy 5a i 6b

20 września uczniowie klasy 5a i 6b uczestniczyli w wycieczce, której celem było poznanie najpiękniejszych zaułków Staromiejskiej Warszawy oraz Traktu Królewskiego. Zwiedzanie rozpoczęło się od Placu Zamkowego, na którym znajduje się  Kolumna Zygmunta. Następnie wszyscy udali się na Dziedziniec Zamku Królewskiego  a pani przewodnik opowiadała o historii budynków. Spacer uliczkami, widoki z Barbakanu na panoramę miasta, widok na Wisłę ze wzniesienia, które kiedyś było Górą Gnojną bardzo podobało się uczniom. Kolejnym miejscem zwiedzania był Trakt Królewski. Rozpoczyna się przy Placu Zamkowym i wiedzie aż do Nowego Świata. Krakowskie Przedmieście w Warszawie to zdecydowanie jeden z najładniejszych fragmentów całej stolicy.  Na trasie spacerowej oglądaliśmy  przepiękne budowle architektoniczne, jak kościół Św. Anny z Dzwonnicą, na której mieści się taras widokowy czy barokowy kościół Św. Krzyża w filarach którego wmurowano urny z sercami F. Chopina i W. Reymont oraz ekskluzywny, secesyjny hotel Bristol, do którego przyjeżdzają wyjątkowi goście. Spacer zakończyliśmy przy Pałacu Prezydenckim. Uczniowie mieli okazję poznać garść informacji o historii naszej stolicy i miło spędzić czas.
Bogusława Dytrych