Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » VIII b i VIII c w dworku Fryderyka Chopina

VIII b i VIII c w dworku Fryderyka Chopina

Dnia 1.10.2021r. uczniowie klasy 8c i 8b wraz z paniami wychowawczyniami M.Świątecką i M. Banak oraz p. U. Jankowską i p. K. Jankowską wybrali się na wycieczkę do Żelazowej Woli – miejsca związanego z wybitnym polskim muzykiem Fryderykiem Chopinem. Zebraliśmy się pod szkołą przed godziną 7.00, skąd wyruszyliśmy w drogę. Podczas podróży pani przewodnik ciekawie opowiadała o biografii i twórczości Fryderyka Chopina, a także prezentowała utwory kompozytora, których z przyjemnością słuchaliśmy. Następnie sprawdziliśmy naszą wiedzę i to, co zapamiętaliśmy, uczestnicząc w quizie dotyczącym kompozytora. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie muzeum, w którym obejrzeliśmy podsumowujący film o życiu wielkiego Polaka. Następnie spacerowaliśmy po pobliskim parku i odwiedziliśmy dom, w którym mieszkał Fryderyk Chopin. W drodze powrotnej udaliśmy się na pyszny obiad.
Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do domu. To była niezapomniana wycieczka, dzięki której poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat jednego z najwybitniejszych Polaków, a także bardzo miło spędziliśmy czas w gronie kolegów i koleżanek.
Szymon Tlaga, kl. VIIIc