Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Uczniowie klas 6c i 6e w Teatrze Polskim

Uczniowie klas 6c i 6e w Teatrze Polskim

Dnia 14 września uczniowie klas 6c i 6e wraz z opiekunami mieli przyjemność uczestniczyć w spektaklu przygotowanym przez Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie pt. „Podróże Guliwera”. Przedstawienie zostało oparte na powieści Jonathana Swiffta, która powstała prawie 300 lat temu. Mieliśmy możliwość podziwiania spektaklu przygotowanego na bardzo wysokim poziomie. W podróż w fantastyczne i nieznane krainy przeniosły nas ciekawe pomysły reżysera, piękne scenografie oraz efekty wykorzystujące nowoczesne technologie.

Dodatkową atrakcją wyjazdu była możliwość zwiedzania kulis Teatru Polskiego, po których oprowadził nas – modelator i pasjonat Pan Tomasz Kościuszko. W ponad stuletnim, ocalałym po II wojnie światowej budynku teatru obejrzeliśmy scenę, magazyny z rekwizytami, salon w którym gościły szczególne osobistości z Polski i zagranicy, oraz machanizm ruchomej sceny.

Monika Majdanik