Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Sukcesy w konkursach historycznych

Sukcesy w konkursach historycznych

Miło jest nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w konkursach historycznych.

W XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia" na etapie rejonowym i wojewódzkim naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 6 b – Krzysztof Koryś. W konkursie Krzysztof wykazał się bardzo dużą wiedzą z zakresu historii Polski i historii powszechnej obejmującej temat konkursu. Wysoki wynik uzyskany na etapie wojewódzkim (96%) przyczynił się do przyznania zasłużonego tytułu LAUREATA. Jednocześnie Krzysztof zakwalifikował się do grona 70 uczniów z całej Polski i weźmie udział w etapie centralnym konkursu, który odbędzie się w dniach 9 - 11 czerwca w Warszawie. To ogromny sukces naszego ucznia do którego przyczyniło się jego zaangażowanie i systematyczna praca.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

W finale XIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym AK i Szarych Szeregach naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Jagniewski – klasa 5 e oraz Piotr Żarnowski – klasa 8 g. Uczniowie z bardzo dobrymi wynikami przeszli przez poszczególne etapy trudnego konkursu. Pogłębiali swoją wiedzę nie tylko z zakresu historii Polski, ale przede wszystkim historii naszego miasta. W finale Aleksander i Piotrek otrzymali WYRÓŻNIENIA. Uroczyste wręczenie nagród już w maju.

Jeszcze raz gratuluję moim uczniom!

Dziękuję za wytrwałą pracę i zaangażowanie.

Monika Majdanik