Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Spotkanie online z pracownikiem PWK

Spotkanie online z pracownikiem PWK

23 września uczniowie klasy 6b uczestniczyli w spotkaniu online. Pan Piotr Burkiewicz oprowadzał uczniów po Przedsiebiorstwie Wodociągowo Kanalizacyjnym Legionowo. Zaczął od histori urządzeń, które znajdują się na terenie przedsiębiorstwa. Kolejnym miejscem było pomieszczenie wyposażone w komputery i monitory. Nad prawidłowym działaniem wszystkich urządzeń czuwa pracownik. Ciekawostką jest, że w przedsiebiorstwie "pracują" małże, których codzienna obserwacja i monitorowanie jest żródłem informacji o czystości wody. W Legionowie i okolicach zanjdują  trzy nowoczesne stacje uzdatniania wody zapewniające nieprzerwane dostawy wody wszystkim mieszkańcom. Najważniejszym zadaniem PWK jest dostarczanie wody najwyższej jakości. Celem spotkania było przybliżenie specyfiki działalności Przedsiębiorstwa Wodociągowo – Kanalizacyjnego oraz zapoznanie z charakterystyką wody i procesami zachodzącymi podczas jej uzdatniania.

Bogusława Dytrych