Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Program Rządowy Laboratoria Przyszłości

Program Rządowy Laboratoria Przyszłości

W trosce o rozwój i budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych uczniów, nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki wsparciu finansowemu na zakup wyposażenia technicznego będziemy mogli stworzyć pracownie lekcyjne sprzyjające kształtowaniu kreatywnego myślenia, doskonaleniu posługiwania się nowoczesnymi narzędziami w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, technologii informacyjno – komunikacyjnych i inżynierii. Jesteśmy pewni, że wzmocni to i uatrakcyjni proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności uczniów, tak ważnych w dobie rozwoju cywilizacyjnego. Niewątpliwie udział w Programie przyczyni się także do rozwijania Ich predyspozycji i zainteresowań. Niezwykle ważne jest, że uczniowie będą mogli częściej pracować zespołowo, dbać o dobrą organizację pracy i przygotować się do radzenia sobie w życiu codziennym.
Ewa Kamińska