Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Licz się ze słowami”

Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Licz się ze słowami”

Dnia 09.03.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Legionowie odbył się drugi etap
Powiatowego Konkursu Polonistycznego „Licz się ze słowami”. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Człowiek jest natury pielgrzymiej”. Uczniowie w trzyosobowych zespołach zmagali się z częścią pisemną, w której wykazywali się znajomością literatury – dzieł literackich, m. in. „Pana Tadeusza”, „Dziadów” A. Mickiewicza oraz utworów lirycznych, a także wykorzystywali wiedzę zakresu frazeologii, leksyki, nauki o języku. Druga część konkursu to prezentacja ustna, w której uczniowie wykazali się umiejętnością rozumienia tekstu literackiego, a także dzieł sztuki, pisania i mówienia oraz zgodnej współpracy.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
1. Zofia Jarosz 8c
2. Zuzanna Lament 8c
3. Hanna Pawłowska 8d
Dziewczęta zajęły II miejsce!
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)
Magdalena Świątecka