Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Klasa 4e na wycieczce w pasiece

Klasa 4e na wycieczce w pasiece

Jak długo żyje pszczoła? Jakie zadania wykonuje w ulu? Co to jest pierzga? Ile pszczół liczy pszczela rodzina? Na te i inne pytania uczniowie klasy 4e znają odpowiedzi. W poznawaniu tajemnic pszczół pomogła im wycieczka do pasieki edukacyjnej w Chotomowie. Zajęcia na temat życia pszczół i ich roli w ekosystemie przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów dotyczących budowy pszczoły miodnej i organizacji życia w pszczelej rodzinie. Po części teoretycznej była możliwość zajrzenia do ula oraz domku do apiterapii, gdzie zachowując ciszę można było usłyszeć jak pracuje 200 tysięcy pszczół. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem. Uczniowie klasy 4e na długo zapamiętają ten dzień podczas którego, łącząc edukację z wypoczynkiem miło spędzili czas.
Beata Szczepura
Wychowawca klasy 4e