Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » IX Legionowska paraolimpiada dzieci i młodzieży

IX Legionowska paraolimpiada dzieci i młodzieży

24 września odbyła się, na terenie Areny Legionowo, IX Legionowska paraolimpiada dzieci i młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało dziesięciu uczestników z klas 1 – 8. Wydarzenie to było wspaniałą okazją, aby aktywnie spędzić czas. Zawody były przeprowadzone w dwu kategoriach: rekreacyjnej i sportowej. W konkurencjach lekkoatletycznych, nasi uczniowie odnieśli znaczące sukcesy, w swoich kategoriach wiekowych.
Wysocki Filip  – I miejsce
Piekarzewski Kacper – II miejsce
Lewicki Piotr – III miejsce
Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki, kolorowe medale oraz nagrody rzeczowe. Przez cały czas trwania imprezy panowała wspaniała atmosfera, pełna pozytywnych, sportowych emocji. Dodatkową atrakcją i niespodzianką było spotkanie z paraolimpijczykami z Tokio Adamem Castro, uprawiającym szermierkę na wózkach i absolwentem naszej szkoły, parapływakiem Kamilem Otowskim.
Serdecznie gratulujemy wszystkim sportowcom i życzymy sukcesów w kolejnych paraolimpiadach legionowskich i nie tylko.
Nauczyciel wspierający
Edyta Wołos