Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi w naszej szkole

W sobotę, 23.04.22 r. w godzinach 8.00 - 14.00, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. To Międzynarodowe Święto, wypromowane przez amerykańskiego senatora w 1970 r. , promujące postawy proekologiczne w społeczeństwie. To ważny dzień dla naszej szkoły i nie ogranicza się do ,,30-sekundowej migawki” pokazującej dzieci szkolne zbierające śmieci lub sadzące drzewka. U nas to święto trwa cały rok. A sobotni dzień był połączeniem naszej szkoły za światem i jego dbaniem o naszą planetę. Sobota była zielona, elegancka, smaczna, zdrowa i porządkująca. Nasi uczniowie przystąpili do wielu aktywności. Były konkursy: Dama w ekologicznym kapeluszu, Sałatka bez plastików i puszek, Eko- gazetka i szkolny konkurs ekologiczny w aplikacji QUIZZIZ. Część uczniów sprzątała teren wokół szkoły. Aby podkreślić kolor czystej planety uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono. W szkole panowała wspaniała atmosfera. Zaangażowanie uczniów i nauczycieli było ma bardzo wysokim poziomie. Bardzo dziękujemy.
Organizatorzy:
Monika Banak