Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Nasza szkoła już od kilku lat włącza się w wydarzenie związane z Dniem Bezpiecznego Internetu, które w tym roku obchodzone było 8 lutego. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Celem obchodów DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W naszej szkole od 14.02 do 18.02. br. jeszcze podczas nauki zdalnej, na lekcji informatyki realizowano zagadnienia związane z bezpieczeństwem online. Uczniowie zostali zapoznani z wybranymi filmami edukacyjnymi dotyczącymi bezpieczeństwa w internecie. Zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z internetu oraz informowano jakie skutki i konsekwencje są za niewłaściwe korzystanie z sieci. Na poszczególnych poziomach uczniowie korzystając z różnych aplikacji przygotowywali zadania np. chmury wyrazowe (WordArt.com), komiks (pixton.com), prezentację multimedialną (Prezi, PowerPoint), kodowali hasła  oraz tworzyli animacje w programie scratch dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu. Podejmowane działania mają na celu wykorzystanie potencjału internetu oraz promocji mądrego korzystania z niego.
Nauczyciele informatyki: Dominika Miaz, Ewa Kamińska, Bogusława Dytrych