Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » CodeWeek na lekcjach informatyki

CodeWeek na lekcjach informatyki

W ramach EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania nasz szkoła dołączyła do projektu, który trwał od 18 do 24 października 2021r. Celem projektu było promowanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów. Na lekcjach informatyki uczniowie, korzystali z robotów - mbotów. Zadaniem uczniów było sterowanie robotem za pomocą aplikacji oraz programowanie robotów z wykorzystaniem obiektowego języka programowania. Programowanie nie może się odbyć bez sprawdzenia jak to działa, czy zaplanowane działania przynoszą oczekiwany efekt. Prób było wiele, aż został osiągniety cel. Podczas wspólnej nauki i zabawy wszyscy uczniowie byli zadowoleni z efektu swoich działań. Wprowadzanie programowania i robotyki na lekcje informatyki sprawia, że uczniowie nie będą tylko biernymi odbiorcami nowych technologii ale staną się ich twórcami. Programowanie rozwija kreatywność, zdolność analizowania i analitycznego myślenia oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów podczas pracy w grupie.

Nauczyciele informatyki