Ciekawa lekcja biologii

W pod koniec września klasy 7a, 7d, 7e, 7f oraz 7g na lekcji biologii stworzyły maseczki ze składników naturalnych. Temat ten pojawił przy omawianiu profilaktyki chorób skóry przez Panią Martę Mazur, nauczycielka podkreśliła jak ważna jest higiena skóry i jak bardzo potrzebna. Jej funkcje to między innymi ochrona przed urazami, drobnoustrojami chorobotwórczymi, promieniowaniem UV i innymi szkodliwymi substancjami. Zajmuje się też termoregulacją, wydzielaniem łoju i potu oraz wydalaniem zbędnych produktów przemiany materii. Nie zapominajmy, że to właśnie skóra odbiera bodźce z otoczenia, dlatego tak ważne jest codziennie mycie całej jej powierzchni. Dobrym pomysłem jest też dodanie czegoś do pielęgnacji, np. maseczek do twarzy. Właśnie ich wykonania uczniowie podjęli się na lekcjach. Stworzyły kawowy peeling, który działa wygładzająco i nawilżająco na cerę, stosowały ogórek zielony na oczy, który lekko oczyszcza skórę, nawilża ją i usuwa niektóre przebarwienia. Pojawiły się też dwie maseczki - drożdżowa i miodowo-cynamonowa. Pierwsza łagodzi stany zapalne i podrażnienia, a druga usuwa niedoskonałości i zanieczyszczenia. Zajęcia upłynęły w bardzo wesołej i przyjemnej atmosferze, a uczniowie byli naprawdę zainteresowani tematem lekcji. Na pewno chętnie by to powtórzyli.
Julia Ziemińska, klasa 7d