Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Z wizytą w pasiece - klasa 1c

Z wizytą w pasiece - klasa 1c

Uczniowie klasy 1 c mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w pasiece w Chotomowie. Poznali tam odpowiedzi na liczne pytania np. Kto mieszka w ulu ? Jak długo żyje pszczoła? Jakie zadania wykonuje w ulu? Zajęcia na temat życia pszczół i ich roli w ekosystemie przeprowadzili członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Pszczelarstwa Nasze Pszczoły. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów dotyczących budowy pszczoły miodnej i organizacji życia w pszczelej rodzinie. Po części teoretycznej, zaczęła się ciekawa zabawa ruchowa polegająca na wcieleniu się w role pszczół i wykonywaniu ich obowiązków. Następnie dzieci zajrzały do ula oraz domku do apiterapii, gdzie zachowując ciszę można było usłyszeć jak pracuje 200 tysięcy pszczół. Degustacja różnych rodzajów miodu i pamiątkowe zakupy były ostatnim etapem zajęć. Pogoda dopisała, wycieczka była bardzo ciekawa. Pierwsza podróż autokarem krótka , ale bardzo przyjemna. Oby więcej takich udanych wypraw.

Dorota Mantur