Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Wizyta w Dyniolandii klas 2a i 2c

Wizyta w Dyniolandii klas 2a i 2c

22 października klasa 2a i 2c odwiedziły magiczną krainę Dynioland. Pomimo bardzo wietrznej pogody, udało się zobaczyć gigantyczną dynię, która robi duże wrażenie i nadal rośnie. Można było obejrzeć i posłuchać interaktywnego wykładu o tym warzywie tj. o jego historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych i zastosowaniu kulinarnym. Dzieci mogły nakarmić świnkę wietnamską, która chętnie zajadała kawałki dyni. Była też wielka, radosna zabawa na świeżym powietrzu, czyli bieganie po dużych snopkach słomy, co bardzo się dzieciom podobało. Wycieczkę zakończyła degustacja zupy dyniowej. Każde z dzieci otrzymało na pamiątkę ozdobną dynię. Wietrznej pogodzie nie udało się zepsuć wycieczki. Wszyscy wrócili pełni wrażeń!

Anna Kaca
Anna Kosiewicz