Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Ślubowanie i pasowanie na ucznia

Ślubowanie i pasowanie na ucznia

16 września w naszej "Dwójce" kolejne zastępy pierwszaków zostały pasowane na uczniów. Aktu pasowania, za pomocą ogromnego, kolorowego ołówka, dokonała Pani dyrektor - Dorota Kuchta oraz zaproszony gość - Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo- Pan Piotr Zadrożny. Przed aktem pasowania dzieci uroczyście złożyły przysięgę na sztandar szkoły ślubując być dobrym uczniem i dobrym Polakiem. Pierwszaki spisały się na medal. Z powagą odśpiewały hymn i z dumą przyjęły akt pasowania przyklękając przy tym na czerwonym dywanie. W tak uroczystej chwili, w oczach wielu tatusiów i mam zgromadzonych wokół, można było dostrzec łzy wzruszenia. Oto zakończył się pewien etap w życiu ich dzieci i rozpoczął nowy, szalenie ważny czas edukacji szkolnej. Wierzymy, że będzie to szczęśliwy okres zdobywania wiedzy i przyjaciół, poszukiwania własnej drogi oraz rozwijania swoich zainteresowań, pasji i talentów. Życzymy wielu radosnych dni i sukcesów.

Nauczyciele klas pierwszych