Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Projekt czytelniczy w klasie 2b

Projekt czytelniczy w klasie 2b

Uczniowie naszej klasy już drugi rok z rzędu przystąpili do projektu “Wieża czytelnicza”. Projekt ten miał na celu przede wszystkim popularyzację czytelnictwa wśród uczniów oraz kształtowanie nawyków czytelniczych. Składał się on z trzech elementów: dzienniczka czytania, wieży do wyklejenia oraz cegiełek. Za każde 20 minutowe czytanie dzieci otrzymywały cegiełkę, którą wypełniały pola na wieży. Motywacją dla uczniów była nie tylko chęć jak najszybszego wyklejenia całej wieży, czy poprawienie techniki czytania, ale także nagroda. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali zadanie w określonym czasie otrzymali dyplom i nagrody. Tytuł Klasowego Mistrza Czytania otrzymali: Wiktor Pardo, Marta Stańczak, Patrycja Lubańska. Gratulujemy zwycięzcom!

Monika Staważ

Marlena Zganiacz