Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Piramida czytelnicza w 1b

Piramida czytelnicza w 1b

Dzieci lubią czytać. Tę ważną umiejętność kształtują nie tylko na zajęciach w klasie, ale także w domu chętnie sięgają po książki. Każda chwila spędzona na samodzielnym czytaniu to cegiełka w "Piramidce Czytelniczej". Ukończona "Piramidka", to dyplom Klasowego Super Czytelnika/ Czytelniczki i drobna nagroda. To dodatkowy element motywujący dzieci do czytania. Bo czytanie to ogromna przyjemność i spotkanie z fascynującą przygodą, ale to także wysiłek i trud na etapie, gdy dzieci dopiero uczą się czytać. Należy to docenić i sprawić, żeby im się "chciało chcieć". Po "Piramidzie Czytelniczej" czeka na dzieci "Kot Czytelniczy" - II etap, a w dalszej kolejności - "Sowa Czytelnicza" - III etap i na pewno nie ostatni. Niektórzy już dobrnęli do III etapu! Jak widać, nie na darmo na dyplomie zamieszczone są słowa poetki:" Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".

B. Olechowicz