Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Pierwsze lektury w klasie 1b

Pierwsze lektury w klasie 1b

Niedawno dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na czytelników i czytelniczki biblioteki szkolnej. Od tej pory mogą korzystać z jej zasobów i czytać nie tylko wybrane przez siebie pozycje, ale także lektury szkolne. Pierwszą naszą lekturą była "Calineczka "H. Ch. Andersena. Po lekturze tej książki dzieci wykonały papierowe postaci baśniowych bohaterów, które można było wykorzystać w mini - teatrzyku i w ciekawy sposób opowiedzieć przygody Calineczki. Kolejną lekturą była "Czarna owieczka" J. Grabowskiego. Omawianie tej książki zorganizowaliśmy w grupach - drużyny zmagały się z różnymi zadaniami związanymi z tą lekturą , a na koniec prezentowały efekty swojej pracy. 100- procentowe zaangażowanie wszystkich uczniów, a dla nauczyciela - chwila wytchnienia.

Beata Olechowicz