Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów w klasie 1a cz.3

Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów w klasie 1a cz.3

W grudniu w ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Programu Kraina Zmysłów „Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam” nie mogło zabraknąć wyzwań o tematyce świątecznej. Realizacja ich była nieco utrudniona ze względu na częste kwarantanny, ale mimo to stanęliśmy na wysokości zadania.

W pierwszej części zajęć dzieci rozpoznawały poprzez dotyk ukryte przedmioty np. zabawka, bombka choinkowa, gałązka. Następnym zadaniem było wskazanie kierunku dochodzacego dźwięku dzwonków. Kolejnym wyzwaniem było powożenie poprzez kierowanie śpiącymi reniferami tworzącymi zaprzęgi Świętego Mikołaja. Wiele frajdy sprawiła gra typu „memory” ale tym razem w wersji dotykowej, gdzie bez użycia wzroku należało rozpoznać odpowiednią fakturę i odszukać jej parę.
Druga część zajęć to była istna zapachowo-smakowa przyjemność. Przy pomocy zmysłu węchu rozpoznawaliśmy świąteczne zapachy, wśród których znalazly się przyprawy i owoce kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia.
Święta to zapach piernika, więc i u nas nie mogło ich zabraknąć. W tym roku, ze względu na utrudnione warunki pracy, nietypowo zaprezentowane zostały pierniki w wersji domowej i on-line. Wbrew pozorom taka forma nie jest taka zła, gdyż udowodniliśmy, że nawet na odległość można się świetnie bawić lepiąc i ozdabiając pierniki.
Jakby nam było mało atrakcji i wyzwań to w grudniu dodatkowo wzięliśmy udział w Międzynarodowym Konkursie na sensoryczną choinkę. Efekt końcowy naszej pracy można zobaczyć na zdjęciach. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Tym oto świątecznym akcentem zakończyliśmy grudniowe wyzwania. Święta tuż, za pasem, więc wszystkim życzymy zdrowych, wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.
Klasa 1a z Panią Agnieszką i Pania Anią.