Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów w klasie 1a cz.2

Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów w klasie 1a cz.2

W listopadzie w ramach Ogólnopolskiego Programu Kraina Zmysłów „Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam” czekały na klasę 1a nie lada wyzwania.

Zabawy sensoryczne, w połączeniu z jesiennymi darami to było coś, co lubimy najbardziej. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok takiej propozycji, dlatego w pełni korzystaliśmy stymulując wszystkie nasze zmysły. Realizację naszych wyzwań zaczęliśmy od zajęć na świeżym powietrzu podczas, których zagraliśmy w jesienne bingo. Ponadto stymulowaliśmy zmysł słuchu z wykorzystaniem darów jesieni, których dźwięki musieliśmy rozpoznać poprzez potrząsanie jajkiem niespodzianką. W jesiennych zabawach ruchowych stymulowaliśmy zmysł przedsionkowo-proprioceptywny oraz usprawnialiśmy planowanie motoryczne. W tym miesiącu nie zabrakło również jadalnych mas plastycznych np. dynioliny. Na potrzebę głębokiej stymulacji naszych kończyn, dzieci przy pomocy Pani Ani stworzyły własną ścieżkę sensoryczną z wykorzystaniem leśnych darów, która na pewno posłuży nam na długo do relaksacji i rozładowania nagromadzonego napięcia.

Agnieszka Lemankiewicz

Anna Kucharczyk