Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów w klasie 1a

Ogólnopolski Program Kraina Zmysłów w klasie 1a

,,Jesienią sady się rumienią...”- to przewodnia myśl towarzysząca nam podczas październikowych zadań wykonywanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Kraina Zmysłów „Sensorycznie się rozwijam, bo biegam, skaczę, badam i dotykam”, w którym bierze udział klasa 1a.

Pod czujnym okiem Pani Agnieszki i Pani Ani w ramach programowych zadań dzieci wykonały magiczne, sensoryczne pudełko, które posłużyło im do wielu zabaw. Miały one na celu stymulację zmysłu dotyku pod kątem różnicowania cech przedmiotów bez kontroli wzroku. Korzystając z magicznego pudełka, dzieci rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą dotyku, różnicując je pod względem faktury, wielkości i ciężaru oraz po zapachu. Przysłowiową wisienką na torcie okazała się marchewkolina, którą uczniowie sami wykonali z produktów domowych: mąka ziemniaczana, ugotowana marchewka, olej, aromat. Zabawa z marchewkoliną dostarczyła uczestnikom mnóstwo niezapomnianych doznań zmysłowych, humoru i radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zmysłowe zadania.

Agnieszka Lemankiewicz
Anna kucharczyk