Ochrona Danych Osobowych

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Twoje dane- Twoja sprawa". Celem tego programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli. Dlatego też dzieci w klasach 1-3 zapoznały się z zasadami bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach wiele ciekawych zajęć poświęconych tej tematyce. Dzieci obejrzały prezentacje i filmy na temat bezpiecznego zachowania w sieci oraz uczestniczyły w dyskusjach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. W klasach zostały wykonane gazetki i plakaty, których hasłem przewodnim było "DANE OSOBOWE TO MÓJ SKARB" oraz rozwiązywano diagramy, krzyżówki i rozsypanki wyrazowe.
W obecnych czasach wiedza przekazana w ten sposób ułatwi dzieciom kształtowanie bezpiecznych nawyków i pozwoli uniknąć zagrożeń związanych z rozwojem technologii.

Wychowawcy klas 1-3
Julitta Szweryn