Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w klasach 0-3

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w klasach 0-3

3.12.2021 r. w klasach 0-3 pod hasłem ,,Nie/Pełnosprawni Razem” odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Celem tego dnia było promowanie tolerancji, otwartości i szacunku do osób niepełnosprawnych, poprzez poznanie i zrozumienie z jakimi trudnościami spotykają się te osoby, jakie emocje im towarzyszą i jakie mają potrzeby. Z tej okazji realizowany był scenariusz zajęć z ćwiczeniami praktycznymi oraz prezentacja z opisem problemu i wieloma przydatnymi wskazówkami. Miało to na celu przybliżenie tego dnia dzieciom i wyczulenie ich na trudności, na które napotykają osoby niewidome, niesłyszące, z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Dzieci dowiedziały się o tym, czym jest niepełnosprawność i jakie są jej rodzaje. Dodatkowo bawiły się w kodowanie, poznały zasady savoir vivre w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi i wzięły udział w zabawach stymulujących zmysły. Na koniec dzieci tworzyły plakaty i inne prace plastyczne symbolizujące te niezwykłe obchody.
Och, co to był za dzień… Na pewno na długo zagości w naszej pamięci, a zdobytą wiedzę wdrożymy w nasze codzienne życie promując wszystko to czego się dziś nauczyliśmy. A oto nasze chwile w obiektywie.

Anna Kucharczyk wraz z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej