Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Naśladujemy mistrzów - klasa 1b

Naśladujemy mistrzów - klasa 1b

Piękno zimowego krajobrazu może zachwycać nie tylko "na żywo", ale także na obrazach wielkich malarzy. Dzieci w 1b z uwagą i zainteresowaniem  przyjrzały się kilku obrazom polskich i zagranicznych malarzy, wymieniając się uwagami na ich temat i wybierając ten, który podoba im się najbardziej. Następnie każde z nich spróbowało namalować "swój" obraz w możliwie najwierniejszy sposób, naśladując jego autora. Przy okazji poznały pojęcia, takie jak: oryginał, kopia i  reprodukcja. Na zdjęciach poniżej widnieją obrazy mistrzów i ich kopie, stworzone przez dzieci. A jakie dzieła naśladowały?
"Gwiaździsta noc"- V. van Gogh, "Zima" - Aleksey Savrasov, "Krajobraz zimowy" - Wassily Kandinsky, "Kuropatwy"- Józef Chełmoński, "Śnieg" - Julian Fałat oraz "Nocny śnieg w Kambara" - Utagawa Hiroshige.

B. Olechowicz