Klasa 3c w Sierpcu

Dnia 07.10.2021 r. klasa 3c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zwiedzanie skansenu, to prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, ale przede wszystkim spotkanie z rodzimą historią i obrzędowością wsi mazowieckiej XIX i XX wieku. Oprócz dobrej zabawy, była przejażdżka bryczką po terenie, ukazanie warunków życia na wsi w dawnych czasach, upraw polowych oraz tradycyjnych rzemiosł. Dzieci z zainteresowaniem oglądały stare, drewniane zagrody, szkołę wiejską, kuźnię oraz wiele innych ciekawych obiektów. Obserwowały zwierzęta hodowane w zagrodach. Z uśmiechem na twarzy, nową wiedzą, pozytywnymi wrażeniami oraz pamiątkami zakupionymi w ,,Pohulance'' wróciliśmy do domu.
Uczniowie klasy 3 c z Panią Agatą, Bogusią i Edytą.