Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Klasa 1c z wizytą u Strażaków

Klasa 1c z wizytą u Strażaków

Uczniowie klasy 1 c odwiedzili pobliską Straż Pożarną. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie zwiedzali budynek, dowiedzieli się wielu informacji dotyczących pracy strażaka. Zwiedzili pomieszczenie, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Dzieci poznały wyposażenie wozu strażackiego. Każdy uczeń mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu strażackiego. Dzięki tej wizycie uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru. Ważną umiejętnością , jaką poznały dzieci był instruktaż prawidłowego zawiadamiania o wypadku. To była bardzo udana, ale również niezwykle potrzebna wycieczka. Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi za doskonałą lekcję i poświęcony czas.
Dorota Mantur