Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Klasa 1b zaprasza na ucztę

Klasa 1b zaprasza na ucztę

Realizując projekt "Europa i ja" tym razem skupiliśmy się na specjałach kuchni niemieckiej. Nie różni się ona zasadniczo od kuchni polskiej, ale jak w każdym kraju, i tu są przysmaki charakterystyczne tylko dla danych regionów Niemiec. Co my tu mamy? Są różnego rodzaju kiełbaski- białe, gotowane, pieczone turyńskie oraz kiełbasa "pinkel" z Bremy. Jest potrawa "Labskaus", którą wspomagali się kiedyś marynarze. Są także nadziewane żołądki wieprzowe dla prawdziwych mięsożerców. A z Badenii- tzw. "szwabskie pierożki". Jest zielony sos "hesja" oraz ser harceński. No i największy rarytas - tort szwarcwaldzki. Szkoda tylko, że wszystko zrobione z plasteliny...więc raczej niejadalne.

B. Olechowicz