Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Innowacja czytelnicza w klasie 1b

Innowacja czytelnicza w klasie 1b

Ostatnio na zajęciach z innowacji czytelniczej poznaliśmy baśń H. Christiana Andersena "Królowa Śniegu". Utwór, który najlepiej czyta się właśnie w zimie. O dziwo, nie wszystkie dzieci go znały, natomiast wszystkie z zainteresowaniem go wysłuchały i wykonały pracę plastyczną inspirowaną treścią baśni.
Na kolejnych zajęciach czytaliśmy książkę Toma Justyniarskiego pt. " Psie Troski". Pisarz jest pomysłodawcą oraz propagatorem tzw. "Pedagogiki serca", wielkim miłośnikiem i rzecznikiem praw zwierząt, dotychczas uratował ok. 1000 zwierzaków. Kilka lat temu odwiedził także naszą szkołę ze swoimi autorskimi zajęciami - "Lekcja miłości do zwierząt". "Psie Troski" to książka, która zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzieciom bardzo się podobała ta historia opisująca prawdziwe wydarzenia z życia pisarza. Na zakończenie powstały urocze psiaki, wykonane z rolek po...papierze toaletowym.

B. Olechowicz