Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Dzieci listy piszą - po angielsku

Dzieci listy piszą - po angielsku

Uczniowie klas 2 i 3 biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning „The Magical World of Beatrix Potter”. Wspólnie z dziećmi z Litwy, Serbii, Turcji, Grecji i Szkocji wykonują zadania językowe. Uczą się nie tylko angielskiego, ale również poznają kulturę krajów partnerskich.
W grudniu wysłaliśmy życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz życzenia noworoczne i otrzymaliśmy kartki świąteczne od naszych zagranicznych przyjaciół.
Dzieci ze szkoły w Vigonzy (Włochy) oraz uczniowie klasy 3e korespondują ze sobą nie tylko od święta. Każdy ma swoją koleżankę lub kolegę do którego pisze list o sobie, swoim mieście, ulubionych zwierzętach i porach roku.
Jak widać, przyjemnie jest w ten sposób uczyć się angielskiego.

Monika Grzeszczak i Anna Obczyńska