Dary na schronisko

Zbliżające się święta i towarzysząca im magiczna atmosfera, to najlepszy czas na spełnianie dobrych uczynków. Od lat organizujemy w naszych klasach zbiórki darów na schronisko dla bezdomnych zwierząt fundacji "Przyjaciele Braci Mniejszych" w Nowym Dworze Mazowieckim. I tym razem się udało! Pomimo trwającej pandemii i licznych kwarantann. Klasy 1b i 3f zorganizowały zbiórkę, ale zaangażowali się wszyscy uczniowie i uczennice z klas 1 - 3. Pod koniec akcji można było zobaczyć sięgającą niemal sufitu górę "dobra" przeznaczoną dla bezdomnych psiaków ze schroniska. Dziś zawieźliśmy dla nich te dary. Wiele dzieci było tam po raz pierwszy. Niektóre z nich miały łzy w oczach. Dowiedziały się na czym polega adopcja i dlaczego hasło "Nie kupuj- adoptuj" jest ważne. Przy okazji zapoznały się z ideą wolontariatu, co być może zaprocentuje w przyszłości. A nauka wrażliwości i empatii - bezcenna. Dzieci spisały się na medal i ich rodzice także, za co ogromnie dziękujemy. Zawsze można na Was liczyć.

Nauczycielki klas 3f i 1b -
Alicja Sitkowska-Warda i Beata Olechowicz