Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 1-3 » Ciekawe drzewa w klasie 1c

Ciekawe drzewa w klasie 1c

Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Drzewo zawsze było ciekawym tematem prac plastyczno - technicznych dla dzieci. Uczniowie klasy 1 c tradycyjnie, jako pierwszoklasiści wykonali swoje wspólne drzewko klasowe. Liśćmi były dłonie każdego ucznia, odrysowane na kartce z bloku i wycięte, a także ozdobione jesiennymi barwami. Wspólna praca wyszła orginalnie, Następnie dzieci wykonały jesienne drzewa farbami. Ostatnim pomysłem było wykonanie drzewa przestrzennego. Dzieci malowały, lepiły, wycinały itp. dzięki wspólnej pracy powstał piękny zagajnik leśny, gdzie można podziwiać nawet brzozy. Pomysłom nie było końca. Jaś do zagajnika dołożył zasuszone liście, Franek prawdziwe kasztany i żołędzie, a dziewczynki wykonały dodatkowo zwierzątka z plasteliny. To była udana i bardzo kreatywna praca, efekt warto zobaczyć.

Dorota Mantur