Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2020/2021 » Klasy 1-3 » Projekt "Kolejowe Abc" klasy 3b

Projekt "Kolejowe Abc" klasy 3b

Projekt "Kolejowe ABC" przypomina o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z przejazdów kolejowych. Kolej i nasze miasto, to nierozłączne elementy. Dlatego, realizując powyższy projekt, zaczęliśmy od zwiedzania najbliższych stacji i przejść dla pieszych. Korzystając ze starych fotografii - niektóre zostały udostępnione przez Muzeum Historyczne naszego miasta, za które bardzo dziękujemy - patrzyliśmy i ocenialiśmy, czy wygląd tych obiektów zmienił się, i czy wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa.
Nasze porównania wypadły na korzyść dzisiejszych możliwości przechodzenia przez tory. Kładka, przejście podziemne pomaga dbać o bezpieczeństwo nawet młodszym dzieciom.
Sprawdzimy jeszcze inne miejsca w naszym mieście.
Bohater spotu reklamowego powyższego projektu - Rogatek - może być spokojny o bezpieczeństwo pieszych.
Ale i tak będziemy pamiętać o zachowaniu podczas korzystania z obiektów kolejowych.

Wychowawca Beata Bandurska