Świetlica » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Bezpieczny świetliczak.

Bezpieczny świetliczak.

W tygodniu poświęconym bezpieczeństwu, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej na zajęciach oglądały i rozmawiały m.in. o znakach drogowych, o zasadach poruszania się po drodze. Przypomnieli prawidłowe zachowania i podstawowe zagadnienia z dziedziny ruchu drogowego. Prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz świadomość zagrożeń pozwoli dzieciom uniknąć problemow na drodze.Nauczyciele tłumaczyli, jak należy zachować się w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu. Omówili, jak prawidłowo przejść przez jezdnię i w jakim miejscu należy to zrobić. Wytłumaczyli, jaki kolor sygnalizacji świetlnej zezwala na przejście na drugą stronę jezdni a jaki zabrania wejścia na „pasy". Wyjaśnili, dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a najmłodsi mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Najmłodsi dowiedzieli się również, jak reagować i z jakich numerów alarmowych korzystać w razie nagłego zagrożenia. Uczniowie oglądali film edukacyjny "Bezpieczni na drodze" i czytali wiersze o tematyce związanej z bezpieczeństwem K. Wiśniewskiego "Znaki drogowe” oraz H. Niewiadomskiej „ Zebra”, W. Chotomskiej „ Gdy zamierzasz przejść przez ulicę”. Dowiedzieli się, jak ważne jest używanie odblasków po zmierzchu, jednocześnie jaką rolę pełnią te świecące elementy.
Tekst, zdjęcia: nauczyciele świetlicy.