Ocalić Ziemię

W ramach zajęć „Świat wokół nas” rozmawialiśmy na temat jak możemy pomóc naszej planecie. Przedstawiłam dzieciom informacje na temat zagrożeń dla świata, które wynikają z działalności człowieka. Są to miedzy innymi: wycinka lasów, emitowanie do atmosfery szkodliwych gazów z fabryk czy też samochodów. Ekosystemy są również zanieczyszczane przez wycieki ropy z tankowców oraz wylewanie ścieków do rzek. Oprócz tego dzieci dowiedziały się jak niekorzystne jest kłusownictwo, przez które wyginęło już wiele gatunków zwierząt, między innymi ptaki dodo. Pomimo wielu negatywnych działań, jest też coraz więcej pozytywnych akcji wspierających środowisko. Należą do nich zalesianie terenów oraz tworzenie nowych obszarów chronionych, takich jak parki narodowe czy krajobrazowe. Dzieci czytały m.in.ciekawostki o ekologii z książki pt. „Ocalić Ziemię”. Na zakończenie zajęć wykonywały plakat pod tym samym tytułem.

Tekst, zdjęcia: J.Milewska.