Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Spotkanie z policjantem w klasach 8

Spotkanie z policjantem w klasach 8

W dniach 4-5.04.2022r oraz 9.05.2022r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne z mł.asp. Agatą Halicką z Powiatowej Komendy Policji w Legionowie.
Tematem pierwszego spotkania była odpowiedzialność karna za popełnione czyny osób nieletnich. Głównym celem było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich.
Podczas spotkania, uczniowie dowiedzieli się jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie oraz poznali konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw, takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie, cyberprzemoc. Pani policjantka przypomniała młodzieży o systematycznym uczęszczaniu do szkoły i zwróciła im uwagę na fakt, że wszystko co trafia do sieci pozostaje tam na zawsze. Omówiła czym jest demoralizacja nieletnich oraz jakie są możliwe środki wychowawcze stosowane przez sąd. Uświadomiła ósmoklasistom, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu.
Drugie zajęcia dotyczyły narkotyków, dopalaczy oraz środków psychoaktywnych. Policjantka uświadamiała uczniów jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne i że ich skład chemiczny nie jest znany i podlega ciągłym modyfikacjom, zatem sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia.

Dominika Zuchalska