Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2021/2022 » Klasy 4-8 » Legionowskie drogi bez promili

Legionowskie drogi bez promili

We wtorek 14 września br. w godzinach 9.00-12.30 na terenie naszej szkoły odbyło się wyjątkowe wydarzenia edukacyjne prowadzone przez Fundację Prodriver reprezentowaną przez p. Roberta Barysa na zlecenie Urzędu Miasta Legionowa. Celem wydarzenia było promowanie trzeźwości i bezpieczeństwa na drodze pn. „Legionowskie drogi bez promili”. Organizatorzy przygotowali cztery stanowiska, na którch prezentowano:
- zajęcia multimedialne z terapeutą uzależnień nt. ryzyka spożywania alkoholu w ruchu drogowym. Wyświetlano materiały wideo, które po projekcji omówiono z uczestnikami. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ćwiczeniach z wykorzystaniem alkogogli ukazujące wpływ alkoholu na organizm ludzki.
- elementy mobilnego miasteczka ruchu drogowego z gokartem
- symulator dachowania lub zderzeń
- laboratorium badań psychotechnicznych.
Dziękujemy Fundacji Prodriver za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie dla uczniów naszej szkoły.