Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Klocki Lego i mboty w klasie 2c

Klocki Lego i mboty w klasie 2c

Uczniowie klasy 2c korzystając z instrukcji mieli za zadanie zbudować odpowiedni zestaw oraz sterować robotami mbotami. Dzieląc się zadaniami w grupie sprytnie z wielkim entuzjazmem przystapili do realizacji zadania. Po starannym i bardzo dokładnym ułożeniu klocków przyszedł czas na uruchomienienie przestrzennej budowli. Modele budowane przez uczniów ożywiły się dzięki programowaniu. Wykorzystując tablety i odpowiednią aplikację sterowali roborami pokonując wyznaczoną trasę albo sterując według własnego pomysłu. Nie mogło zabraknąć rywalizacji w wyścigu robotów. To ciekawy sposób na praktyczną naukę przez zabawę.