Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Klasy 7b, 8a i 8g w Muzeum Narodowym i Teatrze Wielkim

Klasy 7b, 8a i 8g w Muzeum Narodowym i Teatrze Wielkim

24 marca uczniowie klasy 7b, 8a i 8g wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce szkolnej, której głównym celem było zwiedzanie Muzeum Narodowego oraz oglądanie opery w Teatrze Wielkim. W drodze do Warszawy pani przewodnik przygotowywała uczniów do opery pt. Rigoletto, do której muzykę skomponował Giuseppe Verdi. Po dojechaniu przed ogromny gmach Teatru Wielkiego uczniowie poznawali historię budynku. W Muzeum Narodowym, przed dziełami słynnych malarzy polskich, uczniowie poznawali historę naszego kraju przedstawioną w obrazach. Ostatnią atrakcją było oglądanie i słucjanie opery  Rigoletto.
Wycieczka miała na celu bezpośrednio skonfrontować uczniów z wysoką sztuką. Teatr i muzeum to najlepsze miejsce na spotkanie z kulturą.

Bogusława Dytrych