Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Dzień Bezpiecznego Internetu i Twoje dane, Twoja Sprawa

Dzień Bezpiecznego Internetu i Twoje dane, Twoja Sprawa

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Legionowie od 01 do 29 lutego 2024r. realizuje tematykę związaną z Dniem Bezpiecznego Internetu oraz łączy realizację projektu "Twoje Dane, Twoja Sprawa" mającego na celu podniesienie świadomości uczniów na temat ochrony danych osobowych w środowisku internetowym. W wydarzeniu biorą udział uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8 nauczyciele, psycholodzy oraz pedagog.

W ramach obchodów i raealizacji projektu została przygotowana bardzo ciekawa gazetka na korytarzu szkolnym związana z tematyką bezpieczeństwa w sieci, dla uczniów klas 6-8 zostały zorganizowane przez psychologów szkolnych warsztaty ,,Żyj wolniej" poświęcone zagadnieniu FOMO. Nauczyciele uczestniczą w gali Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dla klas zaproponowano nastepujące działania:
Klasy I_III: w trakcie zajęć przeprowadzane będą pogadanki i zagadki dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, uczniowie skorzystają z materiałów i filmów edukacyjnych na stronie sieciaki.pl, dbi.pl

Klasy IV: na godzinach wychowawczych, uczniowie będą przygotowywać plakaty związane z netykietą z uwzględnieniem elementów kultury cyfrowej. Projekty netykiety zostaną zaprezentowane na korytarzach szkolnych.

Klasy V: na lekcji języka polskiego, stworzą komiks z tematem przewodnim "Hejt w Internecie".

Klasy VI: na lekcji informatyki, przygotują prezentację na temat ochrony danych osobowych w mediach społecznościowych.

Klasy VII-VIII: na godzinach wychowawczych odbędą się panele dyskusyjny na temat ochrony danych osobowych.
Dla rodziców i uczniów mamy propozycję „Dnia bez Internetu”, a odzyskany czas poświęcić na wspólną zabawę, rozmowę.