Dwójka dba o ptaki

Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą troską o miejskie zwierzęta skrzydlate. 14 i 15 grudnia 2022r. odbyły się warsztaty „Pomagamy ptakom”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z biologicznego koła naukowego oraz uczniowie klasy IV c, którzy wraz z pracownikami Leroy Merlin  wykonywali karmniki. Wszystkie elementy konstrukcyjne, wkrętarki i wiertarki oraz karmę na start dla ptaków zapewnił market budowlany LM z Jabłonny. Współpraca była przednia. Uczniowie z wielką radością łączyli elementy i wysłuchiwali rad profesjonalistów. Dużą radością było ozdabianie ptasich jadalni. Po zakończeniu pracy karmniki zostały powieszone w ogródku szkolnym i wzdłuż szkolnego boiska. Dodatkową radością dzieci była bitwa na śnieżki, która odbyła się między uczniami klasy IVc a gośćmi z Leroy Merlin.

Te niezwykłe warsztaty przyniosły wiele korzyści. Dzieci zadbały o zwierzęta zimą, kształtowały umiejętności techniczne, ale przede wszystkim zdobyły wiedzę o kościach pneumatycznych, świetnie się bawiły i integrowały.

Monika Banak